Bilgisayar Tablet

Haziran 2024

Bilgisayar ve Tablet Satın Alma Rehberi

Hayatın her alanında ihtiyaç olan ürünler dünyanın pandemi sürecine girmesi ile daha da önemli oldu. Dijitalleşmenin günden güne artarak devam etmesi ile bilgisayar ve tablet kullanımı da aynı oranda arttı diyebiliriz.

Günümüzde artık masaüstü bilgisayar yerine laptop tercih ediliyor. Bunun en temel nedeni tabii ki ergonomik olmasıdır. Evde ya da iş yerinde kullanım kolaylığı sağlarken aynı zamanda seyahat ederken de rahatlıkla taşıyabileceğiniz size özel bir dünya!

Tabletler

Hem cep telefonundan daha kullanışlı ve fonksiyonel hem de bilgisayardan daha hafif. Tam ara bir ürün. Hayatınızı pratikleştirecek ve size işlerinizi halletmeniz noktasında sıkıntı çıkarmayacak son teknolojiye sahip bir üründür. Verimli performans alabilmek adına kullanım amacına uygun bir tablet seçimi yapmalısınız. Elbette ki tabletle canınızın her istediğini yapabilirsiniz fakat sizin kullanım amacınıza uygun bir ürün alırsanız bu sefer nokta atışı yapmış olursunuz. Yaratıcı uygulamaları aynı şekilde bu ürüne de yükleyebilir ve çalışmalarınızı hız kesmeden devam ettirebilirsiniz. Aslında bir bilgisayar görevi gören, şık ve estetik bir tasarıma sahip ve oldukça hafif olan bir ürün son zamanlarda bilgisayardan daha fazla satış almaktadır.

Bilgisayar için çevre birimi satın alabilir ve özelliklerini ikiye katlayabilirsiniz. Hem keyfinizi yaşayacağınız hem de işlerinizi rahatlıkla halledebileceğiniz ürünler satın almak her zaman için hayatı kolaylaştıran ve pratikleştiren bir durumdur. Bilgisayar satın almaya karar verdiğinizde onu ekstra korumanız için Laptop Soğutucu satın alabilir ve ömrünü koruyabilirsiniz. Her zaman daha uzun soluklu kullanıma sahip olan bilgisayarınıza yeni depolama birimleri alarak alanı büyütebilir ve donmasını, kasmasını engelleyerek kendinize özel arşiv oluşturuyor.

Boyut olarak kıyaslama yapacak olursak yenin nesil tabletler boyut olarak bilgisayardan çok da az değildir. Yeni nesil tasarımlarda özellikle büyük ekrana önem vermeleri de oldukça artı puan diyebiliriz.

Bilgisayar Mı Tablet Mi?

Dizüstü bilgisayar ya da tablet almak arasında kaldıysanız bu kararınızı etkileyecek ilk konu; bilgisayarlar genel olarak içerik üretmek için tasarlanır, tabletler ise içerik tüketimine yöneliktir. Günümüz teknolojisinde tabletten de içerik üretimi yapılıyor lakin yine de bilgisayar kadar rahat olduğunu söylemeyiz. Tabletler her zaman kağıt ve kalem görevi görse de insan bazen dijitalde tık tık bir şeyler halletmek isteyebiliyor. Video oluşturma, fotoğraf düzenleme, web site oluşturma, oyun oynama, çalışma ve film izleme gibi işlemleri rahat bir şekilde yapmak isteyenlerin her zaman için tercihi bilgisayardan yanadır.

Merve Tekinalp

Yazar: Merve Tekinalp

Uzun bir süre metin yazarlığı yaptıktan sonra kendi işini yapmaya karar veren Merve, her gün en iyi ürünleri sizler için bulmaya çalışmakta, bir şey satın almadan önce okumanız gereken rehberleri yazmaktadır.