En Ucuz Tektaş Yüzük

Mayıs 2024

Ucuz Tektaş Yüzük

Işıltısıyla herkesi kendine hayran bırakan tektaş tüzük çeşitleri maddi değeri olduğu kadar manevi değeri de yüksek bir hediyedir. Tektaş yüzükler duyguların konuşmadan ifade edilmesine yardımcı olur. Değerli taşların tasarıma uygun olarak kullanıldığı ürünler arasından yapılacak seçimi bütçe belirler.

Pırlanta Yüzük Modelleri

Yüzüklerin taş sayısı, taş büyüklüğü ve işçilik tektaş yüzük fiyatları üzerinde etkilidir. Yüzük modelleri arasında en çok rağbet görenler tektaş modellerdir. Şıklığı tamamlayan hatta ön plana çıkaran baget modeller, pırlantaya düşkün olanların da tercihidir.

 • Evlilik teklifi
 • Özel günler
 • Yıldönümleri ve
 • Şükran duygusunun ifadesi için tektaş yüzük hediye edilebilir.

Yüzüklerin iç kısmına tarih, baş harf, sonsuzluk işareti veya çiftler tarafından özel anlam taşıyan şekiller işletilebilir.

Pırlantanın Verdiği Mesaj ve Çekim Gücü

Pırlanta yüzük hediye edildiği kişiye “Seni seviyorum” veya “Benim için değerlisin” mesajını verir. Tektaş yüzükler şarkılara konu olmuştur ve evlilik teklif edilirken hediye edilir.

 • Yarattığı cazibeyle hemen her kadının hayalini süsleyen modeller arasında üçtaş da yer alır. Üçtaş dünü, bugünü ve yarını temsil eder.
 • Evliliğin 5.yılında ise beştaş alınmalıdır. Beştaş; aşk, evlilik, bağlılık, huzur ve bereketi temsil eder.
 • Tamtur pırlanta yüzük ise bitmeyen sevgi ve saygının temsilcisidir.

Hediye edilecek günün anlam ve önemine göre tektaş yüzük seçimi yapılmalıdır.

Pırlanta Yüzük Takarak Fark Yaratın!

Alyans ile uyum içinde kullanılan pırlanta yüzükler, göz kamaştırıcı bir görünümün yanı sıra şıklığın da tamamlayıcısıdır. Alyans kullanmayı sevmeyenler tektaşla evli oldukları mesajını parmaklarında taşıyabilirler.

 • Hediye olarak seçilen bir pırlanta karşınızdaki kişiye verdiğiniz değeri söze gerek kalmadan ifade etmeyi kolaylaştırır.
 • Sürpriz evlenme teklifi organizasyonlarının olmazsa olmazı tektaş yüzüklerdir.

Sol elin dördüncü parmağının yüzük parmağı olarak anılması da bu parmakta aşk damarının olduğuna inanılmasından gelmektedir.

Pırlanta Satın Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Pırlanta yüzük almadan önce yüzüğün taşıdığı anlamı bilmek gerekir. Parmak ölçüsüyle uyumlu bir yüzük seçilerek özel bir sürpriz planı yapılabilir. Yüzüğün hediye edileceği kişinin zevklerini de göz önünde bulundurmak önemlidir. Bütçe belirlendikten sonra en ucuz tektaş önerileri değerlendirilmeli ve parmak ölçüsüne uygun en doğru model seçilmelidir.

Pırlantanın Özellikleri

Dünyanın en sert madeni de olsa pırlanta belirli yönlerden gelen darbelere dayanıksızdır ve kırılabilir. Çap, pırlantanın kemerinin bir ucundan diğer ucuna kadar olan ölçüsüdür.

Pırlantanın pek çok kesim çeşidi vardır. Yuvarlak, kalp, prenses, damla, markiz, oval ve baget en çok beğeni toplayan kesimlerdendir.

Pırlanta ziynet eşyası olarak en sık yüzük taşı olarak kullanılır. Her pırlanta çok yaşlıdır. En genç pırlanta 950 milyon yaşındadır. 15.yüzyılda Avusturya Dükünün nişanı sırasında Burgonya Düşesine yüzük hediye etmesiyle başlayan gelenek kısa sürede tüm dünyaya yayılmıştır.

İnternetten Pırlanta Yüzük Alınır mı?

Online platformlar ziyaretçilerine istedikleri ürüne oturdukları yerden sahip olma imkânı sunar. Çok değerli ürünler dahi internet üzerinden sipariş verilebilir, istenen adrese teslim edilebilir. Yanınızda olmayan sevdikleriniz için özel günlerde hiç beklenmeyen bir sürpriz yapmak için siz de keyifli bir online sipariş deneyimi yaşayabilirsiniz. Siparişinizi tek ürün olarak tamamlayabileceğiniz gibi seçtiğiniz yüzüğe eşlik edecek kolye, küpe veya bileklikle de tamamlayabilirsiniz.

Pırlantanın Kıymeti

Pırlantanın kıymeti dört faktörle ölçülür. Bunlar;

 • Kesilme
 • Renk
 • Büyüklük yani karat ve
 • Berraklıktır.

Çatlaklık ışık girişini engelleyeceği için bir diğer önemli faktördür. Sarı ve kahverengi pırlantalar pek rağbet görmez. Pırlanta yatırım amaçlı bir ürün değildir. Sertifika ile satılan pırlanta geri satılmak istenirse ilk günkü değerini koruyamaz. Siz de en ucuz tektaş tavsiyesi alarak sevdiğiniz kişiye verdiğiniz değeri parmağına takacağınız yüzükle gösterebilirsiniz.