Yazıcı Tarayıcı

Mayıs 2024

Yazıcı Tarayıcı Kategorisi Tavsiye Rehberi

Ofis hayatına konfor katan en iyi yardımcı malzemeler, kullanıcı ihtiyaç ve beklentilerine uygun olarak tasarlanır. Online platformlar üzerinden yazıcı tarayıcı kategorisi altında yer alan aşağıdaki modellere tek tıkla sahip olunabilir;

Fiyat performans dengesi karşılaştırılan ürünler personel verimliliği ve iş kalitesi üzerinde etkilidir.

Her Ofiste Bulunması Gereken Teknolojik Ürünler

Ofislerde geçirilen zaman göz önünde tutulduğunda yapılan her yatırım hedeflere bir adım yaklaşmayı kolaylaştırır. Her gün kullanılan yeni nesil teknolojiler depolamadan düzenlemeye kadar pek çok alanda hayatı kolaylaştırır.

En az bilgisayar, dosya ve kalem kadar önemli olan ofis mobilyaları arasında yazıcılar ve fotokopiler sayılabilir. Bilgisayarda düzenlenen her türlü belgenin nasılı hale gelmesini sağlayan yazıcı çeşitleri, A3, A4 ve A5 kâğıt boyutuna özel tasarımlarla dikkat çeker.

Belgeleri Kâğıt Üzerine Aktarmak Artık Çok Kolay!

Kaliteli bir yazıcı yardımıyla her türlü belge kâğıt üzerine aktarılabilir. Kâğıt kullanımının önemli ölçüde azalmasını sağlayan yaygın bilgisayar kullanımı farklı ihtiyaçları da beraberinde getirmiştir. Değerli belgeler arşiv olarak sanal ortamda saklanırken arşiv amaçlı olarak da basılır.

Nokta vuruşlu yazıcılar; standart bir daktilonun bilgisayara bağlanmış hali olarak düşünülebilecek ürünler, mürekkep yardımıyla şekillerin kâğıda çıkmasını sağlar. Günümüzde en çok;

 • Fatura
 • Evrak baskısı ve
 • Grafikler için kullanılan modeller düşük maliyetiyle dikkat çeker.

Günümüzde banka ve devlet dairelerinde sıkça kullanılan ürünlere sahip olmak için yazıcı tavsiye rehberi incelenebilir.

Mürekkep püskürtmeli yazıcılar; ink-jet teknolojilerinin kullanıldığı ürünlerde ısınan mürekkep püskürtülür. Siyah ve renkli kartuşlarla kullanılan modeller evlerde de tercih edilir.

Lazer yazıcılar; baskı işlemi tonerler aracılığıyla yapılır. Bilgisayardan gönderilen verilerle önce sanal bir sayfa oluşturulur. Daha sonra bu sayfanın lazer ışınlar yardımıyla basılması sağlanır. Lazer yazıcı fiyatları benzer modellerle karşılaştırıldığında daha yüksek kalsa da elde edilen verimli sonuçlar yatırımı kısa vadede amorti eder.

Barkod Sistemleri ve Kullanım Alanları

Günlük hayatı kolaylaştırırken alışverişe ayrılan zamana değer katan en iyi barkod okuyucu modelleri, emek tasarrufu sağlar. Yan yana duran farklı kalınlık ve uzunluktaki çizgilerin her biri bir rakamı ifade eder. Ürüne ait;

 • Fiyat
 • Stok durumu
 • Üretim yeri
 • Son kullanma tarihi
 • Fatura ve
 • İrsaliye numarası gibi her türlü bilgiyi içinde barındıran barkodlar sevkiyattan depolamaya kadar her aşamayı kontrol altına alır.

Barkod sistemlerinin en sık kullanıldığı alanlar; büyük perakende mağazalarıdır. Kasalardan onlarca ürünün kısa sürede geçirilmesini sağlayan barkodlar zahmetsiz bir alışveriş için vazgeçilmezdir.

Kargo firmalarının da işlerini entegre ettiği barkodlu sistemler sayesinde ürünün hangi aşamada ve nerede olduğu adım adım takip edilebilir. Muhasebe açısından demirbaşlar da barkodlu sistemler sayesinde koruma altına alır.

 • Elektrik
 • Doğal gaz
 • Su gibi aboneliklerde de fatura işlemleri barkodlar üzerinden hızlı ve güvenilir bir şekilde tamamlanabilir.

Ürünler depoya girmeden barkodlanmalıdır. Mal kabul işlemlerinin barkodlarla tamamlanması çok daha hızlı olarak gerçekleşir. Birlikte çalışılan firmalarla yapılacak entegrasyon sonucunda karışıklıklar önlenebilir, cari hesap sıkı bir şekilde takip edilebilir.

İhtiyacınız Olan Her Şey Elinizin Altında!

Değişen yaşam ve iş şartları ofis teknolojilerinin her an el altında tutulmasını zorunlu hale getirmiştir. Akıllı cihazlara uzaktan erişim sağlanabilir ve işlemler dijital ortamda tamamlanabilir. Siz de online platformların yazıcı tarayıcı kategorisi üzerinden farklı ürün grupları hakkında bilgi alabilirsiniz. İhtiyacınız olan her şeyi tek tıkla sipariş verebilir, farklı markaların değişik özelliklere sahip modellerini detaylı olarak inceleyebilir ve karşılaştırabilirsiniz.

Merve Tekinalp

Yazar: Merve Tekinalp

Uzun bir süre metin yazarlığı yaptıktan sonra kendi işini yapmaya karar veren Merve, her gün en iyi ürünleri sizler için bulmaya çalışmakta, bir şey satın almadan önce okumanız gereken rehberleri yazmaktadır.