En Ucuz Cerrahi Maske

Haziran 2024

Ucuz Cerrahi Maskeler

Kumaş maskeler virüs yayılımını en alt seviyede engellerken cerrahi maske modelleri bizi salgın riskine karşı korur. Pandemi koşullarında hayatımıza giren maskeler, ağız ve burnu örterek virüsün bulaşmasından korunma sağlar.

Kimler Maske Kullanmalı?

Salgın hastalığın tüm dünyayı etkisi altına almasıyla birlikte başlayan maske kullanımı arama motorlarında en ucuz cerrahi maske sorgusunun yapılmasına neden olmuştur. Önce sağlık çalışanlarıyla başlayan kullanım zorunluluğu kısa zaman içinde maskenin koruyucu özelliklerinin net bir şekilde ortaya konmasıyla genele yayılmıştır.

Maske Kullanımının Tarihi

İlk tıbbi maske kullanımı veba salgınından korunmak içindir. Tıbbın ve teknolojinin gelişmesiyle beraber, hekimler tarafından kullanılan maskelerde de değişikliğe gidilmiştir. Basit kullanımıyla cerrahi maskeler;

 • Burun ve ağzı kaplar.
 • Tek yönlü koruma sağlar.
 • Maskeyi takan kişiden yayılacak partiküller engellenir.
 • Her iki tarafın maske kullanması halinde koruyuculuk artar.

Basit cerrahi maskeler temasla gelen riskleri minimum seviyeye indirmeye yardımcıdır. Kaliteli ve en ucuz maske çeşitleri günümüzde eczanelerden marketlere, online platformlardan kozmetik dükkânlara kadar hemen her yerde satılmaktadır.

Ağız ve Burnu Örten Maskeler

Koruyucu bir maskenin ağız ve burnu örtmesi, konuşurken, hareket ederken ya da nefes alırken yerinde durması ve telli olması gerekir. CE belgeli ürünler güvenliği ve kalitesi onaylı ürünlerdir. En az maske kalitesi kadar önemli olan bir diğer konu da aynı maskenin kullanım süresidir.

Düzenli ve doğru kullanıldığında tam koruma sağlayan maskeler; bakteri filtrasyonu sağlamalı, cilde dost malzemelerden hazırlanmalı, her katmanda koruma sağlamalı, rahat kullanılmalı, acıtmayan yumuşak elastik kulaklarıyla konforu da bir arada sağlamalıdır. Bu özelliklere sahip Evony maske en ucuz fiyat seçenekleriyle online sipariş verilebilir.

Maskelerin Son Kullanma Tarihi Var mı?

Kutusunda ya da tekli paketlerde satılan maskeler uzun süreli kullanım için uygundur. Kullanılmaya başlanmış bir maske ise 2-3 saatte bir yenisiyle değiştirilmelidir. Takıldıkça nemlenen, formu bozularak koruyuculuğu azalan maskeler, yenilendikten sonra eski maskelerin özel olarak ayrılmış alanlara atılması zorunludur.

Renk ve özelliklerine göre çok çeşitli ürünler cerrahi maske en ucuz seçeneğiyle internet üzerinden araştırılarak salgına karşı kişisel önlemler alınabilir. Hijyen ve temizlik kategorisinde hizmet veren firmaların CE onaylı maskelerini kullanarak siz de kendinizi ve sevdiklerinizi koruma altına alabilirsiniz.

 • Yüze tam uyumlu burun teli
 • Alerji yapmayan malzemeler
 • Latex içermeyen ürünler
 • Parabensiz maske ve
 • Naylon olmayan modeller güvenle tercih edilebilir.

Siyah, mavi, beyaz ve gri kullanıcıların en çok ilgi gösterdikleri renkler arasında sayılabilir.

Salgında Maske Kullanmanın Önemi

Nefes, öksürük ve hapşırık yoluyla yayılan salgın hastalıklara karşı koruma sağlayan maskeler, uygun şekilde kullanıldığından bilinen bir yan etkiye sahip değildir. Sosyal mesafe, karantina ve maske kullanımıyla hızlı yayılımın önünün kesilmesi hedeflenmektedir.

Standart özelliklere sahip bir maskenin koruyuculuğu %50-%80 oranındadır.

Salgın sürecinde toplumun büyük kesiminde alışkanlık haline gelen maske kullanımının diğer mevsimsel bulaşıcı hastalıkların önlenmesindeki etkisi son derece önemlidir. Koruyuculuğun sağlanabilmesi için en temel kural maskenin doğru kullanılmasıdır.

Etkin Maske Kullanımının Salgına Karşı Koruması Var mı?

Etkin maske kullanımı koruyuculuk açısından büyük öneme sahiptir. Damlacık yoluyla bulaşan hastalıklara karşı insanlığın en büyük kozu olan maske fiyatları en ucuz haliyle kutuda toplu olarak satılanlardır. Maskeden en verimli sonucun alınması için doğru kullanılması ve kullanım sonrasında imha edilmesi önemlidir. Maske kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler;

 • Yüze yerleştirme öncesinde elin su, sabun veya dezenfektan ile temizlenmesi
 • Önce ilk lastiğin tek kulağa daha sonra diğer lastiğin ikinci kulağa geçirilmesi
 • Telin burun üstüne iyice yerleştirilmesi
 • Çene altındaki kısmın çeneye kavraması
 • Maske takılı olduğu sürece üst yüzeye dokunulmaması
 • Islandığında değiştirilmesi
 • Kullanım sonunda dış yüz içe gelecek şekilde katlanarak kapaklı çöpe atılması
 • Ellerin en az 20 saniye boyunca bol su ve sabunla yıkanmasıdır.

Kaliteli, kullanışlı ve en ucuz maske fiyatları için markalar ve satıla sundukları modeller incelenebilir. Çocukların kullanabileceği özel ölçülere ve renklere sahip maskeler güvenle tercih edilebilir. Yedek olarak çantaya konacak maskelerin temiz bir poşete konması ve değiştirilen kullanılmış maskenin katlandıktan sonra poşete konarak çöpe atılması toplum sağlığı açısından uyulması gereken önemli bir kuraldır.