En İyi 5 Oyuncu Koltuğu - Oyuncu Koltuğu Tavsiyeleri

Şubat 2024

Oyuncu Koltuğu Tavsiye Rehberi

Bilgisayar, donanım, ses sitemi, oyunları vs. her şeyi aldınız peki geriye ne kaldı?

Tabii ki oyuncu koltuğu!

Sadece rahatlık dışında aynı zamanda da sağlık açısından belki de en önemli malzemedir. Bu noktada oldukça dikkat etmeli ve iyi bir araştırma yapmalısınız. Çünkü gününüzün büyük çoğunluğunu bilgisayar başında geçireceğiniz için sağlığınızı korumalı ve gelecekte oluşabilecek olan rahatsızlıkların da önüne geçmelisiniz.

Peki, bu noktada önem vermeniz gereken yerleri biliyor musunuz? Oyuncu koltuğu satın alma rehberimiz size yol gösterecek ve kendiniz için en doğru ürünü bulacaksınız.

Oyuncu Koltuğu Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  1. Kişisel tercih olarak dış görünüşünü, rengini ve modelini elbette belirleyecektir lakin burada ilk önemli olan şey ergonomik olmasıdır. Oyun oynarken ya da uzun saatler bilgisayarda çalışırken bel, sırt ve boyun desteği olmazsa zaman içerisinde rahatsızlıklarınız ortaya çıkabilir. Bu nedenle satın alacağınız oyuncu koltuğu için mutlaka konforunu ön planda tutun.

  2. Koltuğun mekanizması dinlendiğinizde geriye doğru yeterli açıda eğilme yapması gerekir. Bu özellik sayesinde uzun saatler oyun oynayıp esnemek istediğinizde kaslarınızın rahatlamasına imkan tanıyacaktır. Yaylanmayan oyuncu koltuklarından uzak durmanızda fayda var.

  3. Sağlamlık. Kilonuz ve boyunuz her ne olursa olsun koltuğunuzun metal ayaklarının ve oturma bölümünün sağlam olması gerekir. Aksi takdirde çökme yapmaya başlar ve bu durum sizde kas ağrısına sebebiyet verir.

  4. Kol desteği. İlk etapta önemsiz gibi görünen ama aslında oldukça dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Kollarınız masa ile aynı hizada olmalıdır.

  5. Ayarlanabilir yüksekliğe sahip olmalıdır. Minyon bir bireyin derin ve aşağıda kalan bir koltukla rahat etmesi mümkün olmadığı gibi aynı şekilde uzun bireylerin de yüksek koltuklarda rahat etmesi mümkün değildir. Bu nedenle ayarlanabilir koltuklar tercih etmelisiniz.

Profesyonellerin Tercihi: Oyuncu Koltuğu

Oyun tutkunlarının vazgeçilmez parçası olan oyuncu koltuğu günümüzde artık ofislerde ve evlerde de yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle uzaktan çalışmaya geçtiğimiz bu zaman diliminde uzun saatler bilgisayar başında geçen vakitte kaslarımızın ne kadar yorulduğunu hissetmiyor olabilirsiniz ama zamanla mutlaka ağrı yapmaya başlayacaktır. Bunun önüne geçmek için bütçenize uygun oyuncu koltuğu seçiminizi yapmalısınız.

Genel olarak normal çalışma sandalyelerine göre biraz daha pahalı olsa da belki de bilgisayar ve çevre birimleri arasında en önem vermeniz gereken konu koltuktur. Tasarım dışında tamamen sağlığınızı koruyacak bir üründür.

Son olarak oyunun keyfini ikiye katlamak isteyen bireylerin tercih edeceği oyuncu koltuğu ile uzun saatler konfor alanında kalacaksınız.

Merve Tekinalp

Yazar: Merve Tekinalp

Uzun bir süre metin yazarlığı yaptıktan sonra kendi işini yapmaya karar veren Merve, her gün en iyi ürünleri sizler için bulmaya çalışmakta, bir şey satın almadan önce okumanız gereken rehberleri yazmaktadır.