En İyi 5 Termosifon - Termosifon Tavsiyeleri

Haziran 2024

Termosifon Tavsiye Rehberi

Kesintisiz sıcak su kaynağı olan en iyi termosifon modelleri, gelişen teknolojilerden aldıkları güçle her geçen gün daha konforlu kullanım alanları yaratmaktadır. Aradığınız farklı marka ve model seçeneklerine online alışveriş platformları üzerinden ulaşabilirsiniz.

Şofbenden farklı olarak sıcak su ihtiyacını kullanım anında üreten modellere termosifon adı verilir.

Termosifon Fiyatları

Cihazın niteliğinden kapasitesine, sahip olduğu fonksiyonlardan çalışma prensibi ve markasına kadar her detay termosifon fiyatları üzerinde etkilidir. Online olarak modelleri karşılaştırabilir, fiyat performans dengesi hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

 • Enerji tasarrufu sağlamak için satın alma karar aşamasında ürünün enerji sınıfı hakkında bilgi almak yeterlidir.
 • Kalabalık aileler için termosifon seçerken kapasite göz önünde tutulmalıdır.
 • Elektrikli termosifon modelleri maliyet açısından çeşitli avantajlara sahiptir.

İzolasyon açısından yeterli, teknik hizmetleri yaygın ve yedek parça temini kolay olan marka ve modeller uzun süre ilk günkü konforuyla kullanılabilir.

Sıcak Su Üreticisi Termosifonlar

Farklı markaların müşteri beklenti ve ihtiyaçlarına odaklanarak satışa sundukları termosifon çeşitleri arasında en beğenilenler;

 • 65 litre
 • 80 litre elektrikli
 • 65 litre elektrikli titanyum
 • 80 litre dijital
 • 50 litre LED ekran
 • 80 litre termoboylerdir.

Yaşam alanlarında doğal gaz sobası, geleneksel soba veya elektrikli ısıtıcı kullanılması halinde termosifon yardımıyla sürekli olarak sıcak su üretilebilir. Özellikle banyoda kesintisiz sıcak su kaynağı yaratan modeller, yeni nesil teknolojilerden aldıkları güçle her geçen gün farklı tasarımlarla vitrinlerdeki yerlerini almaktadır.

Termosifon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Güvenilir teknolojilere ve kullanım kolaylığına sahip en iyi termosifon modelleri, ihtiyaç ve kullanım alışkanlıkları göz önünde tutularak seçilmelidir. Uzman kişiler tarafından gerekli kurulum ve kontrollerin yapılmasının ardından ilk kullanım gerçekleştirilebilir.

 • Seçilen üründen maksimum performans alabilmek için düzenli bakımların yılda 1 kez yapılması tavsiye edilir.
 • Yetkili servislerden alınacak kaliteli hizmetler sayesinde kesintisiz sıcak su keyfi sürdürülebilir.

Termosifon bakımında; kireçlenme sorunu öncelikli olarak giderilmelidir. Arıza halinde zaman kaybedilmeden ilgili teknik birime haber verilmelidir. Kireç tutmayan ek yalıtımlı rezidans kullanılan modeller, evler için uygundur.

Termosifon Kullanmak Avantajlı mı?

Enerji verimliliği açısından üst seviyede olan termosifonlar, bütçe dostudur. Cihaz satın alma maliyeti kısa sürede kendini amorti eder. Maliyet açısından avantajlı modeller ve geniş ödeme seçenekleri arasından termosifon tavsiye rehberi eşliğinde ilk kez ürün alabilir veya eskiyen şofbeninizi yenisiyle değiştirebilirsiniz.

 • Farklı ısı kademesi
 • Çalışma gücü
 • Cihazla verilen aksesuarlar ve
 • Emniyet koruma sistemleri şofben kullanımını avantajlı hale çevirir.

Yanmaya karşı alev almayan özel hammaddeyle tasarlanan termosifon modelleri, giriş ve çıkış suyu kesildiğinde enerjiyi keserek tasarruf sağlar. Online sipariş kolaylığıyla seçilecek ürünler uygun fiyat, avantajlı ödeme seçenekleri ve adrese teslim seçeneğiyle tüm Türkiye'ye gönderilir.

Güvenli Termosifon Kullanım Talimatları

Orijinal kutu içinden çıkacak kullanma talimatı, cihazın düzgün ve güvenli bir şekilde kullanılabilmesi için düzenlenir. Kişisel güvenliğin sağlanabilmesi için ürünü çalıştırmadan önce kullanma kılavuzu mutlaka okunmalıdır. Teknik servis ihtiyacı yetkili kurumlar tarafından giderilmelidir.

Termosifon mu Şofben mi?

Hangisi daha avantajlı? Yaşam alanlarının vazgeçilmezi olan modeller sıcak su üretimini kesintisiz ve erişimini konforlu hale getirir. Her ne kadar aynı görevi üsleniyor gibi görünse de termosifon ve şofben arasında farklılıklar bulunur.

 • Şofben tek musluğa sıcak su verirken
 • Termosifon birden fazla musluğa sıcak su dağıtır.

Şofbenler ani sıcak su üretimini desteklerken termosifonlar sahip oldukları tank kapasitesi kadar sıcak suyu her an hazır tutabilirler. Sıcak suyun yoğun kullanıldığı ev veya iş yerlerinde şofben tercih edilebilir. Fiyat, kullanım kolaylığı ve performans göz önünde tutularak en doğru termosifon modeli sipariş edilebilir.

Merve Tekinalp

Yazar: Merve Tekinalp

Uzun bir süre metin yazarlığı yaptıktan sonra kendi işini yapmaya karar veren Merve, her gün en iyi ürünleri sizler için bulmaya çalışmakta, bir şey satın almadan önce okumanız gereken rehberleri yazmaktadır.