En İyi 5 Şofben - Şofben Tavsiyeleri

Haziran 2024

Şofben Tavsiye Rehberi

Suyu güvenli ve hızlı bir şekilde ısıtmak için kullanılan en iyi şofben modelleri, depolarında tuttukları sıcak suyu bağlı oldukları musluklara eşit şekilde dağıtır. Gazlı ve elektrikli çalışan şofbenler, yaşam alanlarının mutfak, banyo ya da balkonlarında kullanılır. En çok tercih edilen modeller arasında;

 • Termosifon
 • Elektrikli şofben
 • Hermetik şofben
 • Termal şofben
 • Banyo tipi ani su ısıtıcısı
 • Fanlı hermetik şofben
 • Elektrikli banyo şofbeni sayılabilir.

Isıtma sistemi olarak kombi kullanılmayan yaşam alanlarından sıcak su elde etmek için şofben tavsiye rehberi eşliğinde bütçeye uygun bir ürün seçimi yapılabilir.

Şofben Modelleri ve Kullanım Alanları

Yaşam alanlarında doğal gaz sobası, geleneksel soba veya elektrikli ısıtıcı kullanılması halinde şofben çeşitleri yardımıyla sürekli olarak sıcak su üretilebilir. Özellikle banyoda kesintisiz sıcak su kaynağı yaratan modeller, yeni nesil teknolojilerden aldıkları güçle her geçen gün farklı tasarımlarla vitrinlerdeki yerlerini almaktadır.

Şofbenden farklı olarak sıcak su ihtiyacını kullanım anında üreten modellere termosifon adı verilir.

Şofbenler doğal gaz ya da elektrikli olarak iki farklı enerji kaynağıyla çalışır. Sık kullanılan, konforlu ve güvenli bir alan yaratan şofben fiyatları marka, model, kapasite ve özelliklere göre değişiklik gösterir.

Hermetik şofbenler; genelde banyoya yerleştirilen ve tüm evin sıcak suyunu karşılama gücüne sahip olan hermetik modeller, monte edildikleri ortamın oksijenini kullanmaz. Bu nedenle son derece güvenlidir.

Bacalı şofbenler; genelde banyoya yerleştirilirler. Hermetik modellerden farklı olarak bacalı şofbenler çalıştıkları ortamda oksijene ihtiyaç duyarlar.

Şofben Fiyatları

Cihazın niteliğinden kapasitesine, sahip olduğu fonksiyonlardan çalışma prensibi ve markasına kadar her detay şofben fiyatları üzerinde etkilidir. Online olarak şofben modellerini karşılaştırabilir, fiyat performans dengesi hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

 • Enerji tasarrufu sağlamak için satın alma karar aşamasında ürünün enerji sınıfı hakkında bilgi almak yeterlidir.
 • Kalabalık aileler için şofben seçerken kapasite göz önünde tutulmalıdır.
 • Elektrikli şofben modelleri maliyet açısından çeşitli avantajlara sahiptir.

İzolasyon açısından yeterli, teknik hizmetleri yaygın ve yedek parça temini kolay olan marka ve modeller uzun süre ilk günkü konforuyla kullanılabilir.

Şofben Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Güvenilir teknolojilere ve kullanım kolaylığına sahip en iyi şofben modelleri, ihtiyaç ve kullanım alışkanlıkları göz önünde tutularak seçilmelidir. Uzman kişiler tarafından gerekli kurulum ve kontrollerin yapılmasının ardından ilk kullanım gerçekleştirilebilir.

 • Seçilen üründen maksimum performans alabilmek için düzenli bakımların 2 yılda bir yaptırılması tavsiye edilir.
 • Yetkili servislerden alınacak kaliteli hizmetler sayesinde kesintisiz sıcak su keyfi sürdürülebilir.

Şofben bakımında; kireçlenme sorunu öncelikli olarak giderilmelidir. Arıza halinde zaman kaybedilmeden ilgili teknik birime haber verilmelidir. Kireç tutmayan ek yalıtımlı rezidans kullanılan modeller, ev tipi kullanım için uygundur.

Şofben Kullanmak Avantajlı mı?

Enerji verimliliği açısından üst seviyede olan şofbenler, bütçe dostudur. Cihaz satın alma maliyeti kısa sürede kendini amorti eder. Maliyet açısından avantajlı modeller ve geniş ödeme seçenekleri arasından şofben tavsiye rehberi eşliğinde ilk kez ürün alabilir veya eskiyen şofbeninizi yenisiyle değiştirebilirsiniz.

 • Farklı ısı kademesi
 • Çalışma gücü
 • Cihazla verilen aksesuarlar ve
 • Emniyet koruma sistemleri şofben kullanımını avantajlı hale çevirir.

Yanmaya karşı alev almayan özel hammaddeyle tasarlanan şofben modelleri, giriş ve çıkış suyu kesildiğinde enerjiyi keserek tasarruf sağlar. Online sipariş kolaylığıyla seçilecek ürünler uygun fiyat, avantajlı ödeme seçenekleri ve adrese teslim seçeneğiyle tüm Türkiye'ye gönderilir.

Güvenli Şofben Kullanım Talimatları

Orijinal kutu içinden çıkacak kullanma talimatı, cihazın düzgün ve güvenli bir şekilde kullanılabilmesi için düzenlenir. Kişisel güvenliğin sağlanabilmesi için ürünü çalıştırmadan önce kullanma kılavuzu mutlaka okunmalıdır. Teknik servis ihtiyacı yetkili kurumlar tarafından giderilmelidir.

Merve Tekinalp

Yazar: Merve Tekinalp

Uzun bir süre metin yazarlığı yaptıktan sonra kendi işini yapmaya karar veren Merve, her gün en iyi ürünleri sizler için bulmaya çalışmakta, bir şey satın almadan önce okumanız gereken rehberleri yazmaktadır.