En İyi 5 Izgara - Izgara Tavsiyeleri

Temmuz 2024

Izgara Tavsiye Rehberi

Elektrikli ızgara ve barbekü modelleri bahçe ve piknik keyfinin yılın 365 günü sürmesini sağlar. Ocak üstü veya elektrikli ızgara tavsiyesi alarak ihtiyacınıza uygun bir model seçebilirsiniz. Sebzeden ete, şarküteri ürünlerinden tavuk ve balığa kadar farklı besinleri lezzetli ve sağlıklı bir şekilde pişirmek için kullanılan ızgara modelleri çoğu zaman hayat kurtarıcıdır.

Izgara Çeşitleri ve Fiyatları

Balkon, teras, mutfak tezgâhı ya da ocak üstünde farklı büyüklük ve özelliklere sahip en iyi elektrikli ızgara çeşitleriyle damak tadınıza uygun tarifleri pişirebilirsiniz.

Aşağıdaki ızgara modelleriyle kısa sürede kalabalık sofralar için harika yemekler hazırlayabilirsiniz:

 • Kapaklı
 • Kapaksız
 • Ocak üstü
 • Çift telli
 • Camlı ızgaralı
 • Mangal barbekü
 • Grill pan

Şişler yardımıyla kolay kullanılan, güvenli, modern tasarıma sahip ve hijyenik modeller sayesinde evlerde de bahçe keyfi sürdürülebilir. Bütçe dostu olan ve taksitli ödeme seçenekleriyle ön plana çıkan ürünler, özelliklerine ve hacme göre değişen fiyatlarla tüketici beğenisine sunulur.

Izgaralar Nasıl Kullanılır?

Güvenli bir kullanıma sahip en iyi elektrikli ızgara çeşitleri; ısıya dayanıklıdır, termostatlıdır, kaymaz, kilitli ya da ayaklıdır. Müşteri beklentileri, kullanıcı alışkanlıkları ve gelişen teknolojilerden destek alan modeller yaratıcı tasarımlarıyla kapalı alanlara şıklık katar.

Belli modeller kullanıma hazır satılırken belli modellerde parçaların basit bir şekilde monte edilmesi gerekebilir. Yıkanabilir parçalar sayesinde her kullanım sonrasında yapılacak temizlikle ızgaralar yeniden pişirmeye hazır bir şekilde bekletilebilir.

Izgara ve mangal tadından asla vazgeçmem diyenler için evde de kolay kullanım imkânı sunan modeller, istenen yere taşınabilir ve kolay saklanır.

Kokusuz ve dumansız pişirme özelliği sayesinde modern hayata bahçe keyfi katan ızgara modelleri, hızlı ve kolay kullanımıyla hemen her evde yer alır. Elektrikli ve ocak üstü modellerde hazırlanan yemekler kalabalık sofralar ve uzun sohbetlere lezzet katar.

Elektrikli Ev Tipi Izgara Kullanım Alanı

Son dönemlerde mutfakta ev hanımlarının en büyük yardımcısı olan ev tipi ızgara modelleri, ideal bir hediye seçeneğidir. Kullanım kolaylığının yanı sıra, aşağıdaki gibi modeller ile sağlıklı bir beslenme düzeni oluşturulabilir;

 • Az yer kaplayan
 • Pratik
 • Hızlı yiyecek hazırlayan
 • Güvenli

Gizli ya da görünür rezistansa sahip elektrik ızgarası tavsiyesi ve kullanıcı yorumlarını okuyarak ihtiyaçlarınızı karşılayacak en yeni modellerle online alışveriş imkânıyla hemen şimdi sahip olabilirsiniz.

Yiyecekler modele göre; tel üzerine yerleştirilebileceği gibi şişlere de geçirilebilir. Ürün alt kısmında bulunan hazneye su konarak buharlı pişirme işlemi gerçekleştirilebilir. Su, kokuyu aldığı gibi yiyeceklerden damlayan yağın da kolay bir şekilde temizlenmesini sağlar.

Ev Tipi Izgarayla Neler Pişirilir?

Sebze közlemek, ekmek kızartmak, kahvaltı için garnitür hazırlamak, yemek ısıtmak, hamur pişirmek, dondurucudan çıkan ürünleri çözmek, balık pişirmek ve kebap yapmak için ev tipi elektrikli ya da ocak üstü ızgaralar kullanılabilir.

Damaklarda iz bırakan mangal tadına lezzetli sebzeli balıklar, tavuk kanat, marine edilmiş etler, sucuk ve köfte pişirmek için elektrikli ızgara tavsiyesi ve model karşılaştırmalarına göz atabilirsiniz.

Kapalı mekânlarda da kullanım kolaylığıyla dikkat çeken ızgara modelleri, açık havada yapılan organizasyonlara değer katan mangalın ve sokak lezzetlerinin evde de hazırlanabilmesini kolaylaştırır.

Neden Elektrikli Izgara Kullanmalısınız?

Izgara yöntemi besinlerin hızlı bir şekilde ve suyunu kaybetmeden pişmesini sağlar. Geleneksel yöntemlerle mangal yapmak için yeterli alana sahip olmayanlar için tasarlanan ve kullanım kolaylığına sahip ev tipi elektrikli ızgara modelleriyle açık hava ihtiyacı ortadan kalkar. Gıdaların yağsız, sağlıklı pişirilmesini dumansız ve kokusuz halleden ızgaralar lezzetli tarifler hazırlamak için idealdir.

 • Pişirme esnasında besinlerin durumu sık sık kontrol edilmelidir.
 • Temizlik öncesinde elektrikli modellerin fişten çekilmesi gerekir.
 • Uzun süreli bir kullanım için talimatların yerine getirilmesi önerilir.

Yerli ve yabancı markaların vitrin raflarını süsleyen modellerini bir arada incelemenize, müşterilerin elektrik ızgarası tavsiyesi ve önerilerine kulak vererek tercih yapmanıza imkân veren online hizmetler sayesinde siz de aradığınız lezzetleri mutfağınızda pişirebilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun.

Merve Tekinalp

Yazar: Merve Tekinalp

Uzun bir süre metin yazarlığı yaptıktan sonra kendi işini yapmaya karar veren Merve, her gün en iyi ürünleri sizler için bulmaya çalışmakta, bir şey satın almadan önce okumanız gereken rehberleri yazmaktadır.