En İyi 5 Güvenlik Sistemi - Güvenlik Sistemi Tavsiyeleri

Aralık 2023

Güvenlik Sistemi Tavsiye Rehberi

Yaşam alanlarının güvenli bir hale gelmesi için önerilen en iyi güvenlik sistemleri, tüketicilerin ilgi odağı olmayı başarmıştır. İlgili kategorinin en popüler ürünleri arasında;

 • Kameralar
 • Akıllı ev güvenlik sistemleri
 • Gece görüşlü su geçirmez modeller
 • Kuruluma hazır sistemler
 • Dış mekân kameraları
 • Lensli full HD kamera sistemleri sayılabilir.

Ev içinde yaşayanların ve maddi değere sahip eşyaların korunmasında yeni nesil teknolojilerle desteklenen ürünlere sahip olmadan güvenlik sistemi tavsiye rehberi ve kullanıcı yorumlarına göz atabilirsiniz.

Alarmlı Sistemler Nedir? Nasıl Çalışır?

Güvenlik denince akla ilk olarak alarmlı sistemler gelir. Kilit noktalara yerleştirilen kameralar sayesinde hırsız girme riski ortadan kaldırılır. Kapı veya pencere gibi mekâna giriş noktası olan yerlere konulan sensörlere dışarıdan müdahale edildiğinde yüksek sesle uyarı verir.

 • Hırsızlar için caydırıcı olan alarmlı sistemler
 • Elektrik kesinti riskine karşı akülerle desteklenir.

Alarm sisteminin devre dışı bırakılması için kullanılacak her türlü yönteme tepki veren yeni nesil akıllı teknolojiler ev sahibine haber verirken eş zamanlı olarak kolluk kuvvetlerini de bilgilendirir.

Kameralı Sistemler Nedir? Nasıl Çalışır?

Güvenlik sistemleri arasında en çok tercih edilen bir diğer modelse kameralı sistemlerdir.

 • Kamera
 • İzleme monitörü ve
 • Dijital kayıt cihazından oluşan en iyi güvenlik sistemi çeşitleri etkili caydırıcılığa sahiptir.

CCTV olarak adlandırılan sistem sayesinde suçluların kayıt altına alınması sağlanır. Anlık görüntüler ihtiyaç halinde izlenebilir ve suçluların yakalanması için delil olarak kabul edilir.

Akıllı cihazlarla uyum içinde kullanılan kameralı sistemler, canlı görüntülerle evin içini gösterir. Ev içindeki ayrıntılar yaklaştırma menüsüyle detaylı olarak incelenebilir. Bu sistem özellikle bebek, çocuk veya yaşlı bakımının bir personel tarafından tamamlandığı evlerde mutlak suretle kullanılmalıdır.

Güvenlik Dendiğinde Aklınıza Sadece Hırsızlık Gelmesin!

Yangından gaz kaçağına kadar her türlü güvenlik sorununda kullanıcıların eli ayağı olan güvenlik sistemi tavsiyesi alarak siz de kendinizi ve sevdiklerinizi kusursuz bir şekilde koruma altına alabilirsiniz. Tehlike alnında harekete geçen;

 • Duman
 • Alev veya
 • Gaz sensörleri
 • Su baskınlarına karşı da etkilidir.

Kendi içinde su püskürtme işlevi olan modeller, etkili güvenlik sağlar. Su baskınına özel olarak tasarlanan sensörler zemindeki su seviyesinin risk teşkil edecek şekilde yükselmesi halinde devreye girerek ilgilileri durumdan haberdar eder.

7/24 Gözlem ve Kayıt

Acil durum veya panik butonu olarak adlandırılan sistemler sayesinde, tuşa basıldığında aktif hale geçen güvenlik sistemleri yardım merkezine uyarı gönderir. Özellikle mağazalarda kullanılan bu sistem tıbbi yardım çağırmak amacıyla da çok sık tercih edilmektedir. Ev güvenlik sistemi fiyatları sağladıkları güvenlik ve korudukları değer göz önünde tutulduğunda son derece makuldür.

 • Kapalı devre izleme sistemleri olarak da anılan teknolojiler,
 • 7/24 gözlem ve kayıt yapar.

İş yerlerinde site girişlerine, evlerden sosyal tesislere kadar hemen her yerde güvenliği sağlayan ürünler kullanılacak yerin ihtiyaçlarına uygun olarak seçilmelidir. İç ve dış mekâna göre tasarlanan modeller, bütçe dostudur. Kısa ve uzun mesafede kusursuz görüş sağlayan lensler, teknik özellikler açısından birbirinden farklıdır.

Hayatınıza Değer Katacak Güvenlik Sistemleri

Kamera sistemleri kullanıldıkları alanda sadece güvenlik sağlamaz aynı zamanda performans artırıcı özellikler de gösterir. Evler için kurulan güvenlik sistemleri maddi değere sahip eşyaların hırsızlara karşı korunmasının yanı sıra yabancı bakıcılar, yaşlı refakati veya çevre güvenliği için de avantajlar sağlamaktadır. İhtiyacınıza uygun en doğru modeli seçmeden önce güvenlik sistemi tavsiye rehberi ve kullanıcı yorumlarına göz atabilirsiniz.

Merve Tekinalp

Yazar: Merve Tekinalp

Uzun bir süre metin yazarlığı yaptıktan sonra kendi işini yapmaya karar veren Merve, her gün en iyi ürünleri sizler için bulmaya çalışmakta, bir şey satın almadan önce okumanız gereken rehberleri yazmaktadır.