En İyi 5 Davlumbazlar - Davlumbazlar Tavsiyeleri

Mayıs 2024

Davlumbaz Tavsiye Rehberi

Yeni veya yenilenen mutfaklara görsel zenginlik katacak olan en iyi davlumbaz modelleri, yemek pişirilen ev ve iş yerleri için zorunlu bir ihtiyaçtır. Kullanıcı beklenti ve ihtiyaçlarını karşıladığı için popüler tercihler arasında yer alan modeller şu şekilde sıralanabilir.

 • Cam davlumbaz
 • Piramit davlumbaz
 • Inox ankastre davlumbaz
 • Yatık cam modeller
 • Duvar tipi üniteler

Kötü kokuları ortamdan hızla çeken ve yaşam alanlarının havasının her zaman temiz kalmasını sağlayan modeller mutfak dekorasyonuyla uyumlu bir şekilde kullanılır.

Davlumbaz Çeşitleri ve Kullanım Özellikleri

Yemek yaparken oluşan duman ve istenmeyen kokuyu ortam dışına transfer eden davlumbaz modelleri, mutfak tasarım ve dekorasyonuna uygun olarak seçilmelidir. Kullanıldığı yerin baştan sona değişik bir havaya bürünmesini sağlayan ürünler, bir sosyalleşme alanı olarak ön plana çıkan mutfaklarda yaşam konforunu artırır.

Davlumbaz kullanmanın avantajları; havanın her zaman temiz kalmasını sağlayan davlumbaz modelleri, yemek hazırlığı süresince oluşan ısı ve nemi de yok eder.

 • Şık ve modern görünüme sahip
 • Konforlu
 • Yağ ve kirden arındırıcı özelliklere sahip bir davlumbaz tavsiyesi alarak yaşam alanlarına yeni bir dokunuşta bulunabilirsiniz.

Doğrudan dolap, orta ada ve ocakların üstüne yerleştirilecek olan davlumbaz modelleri evdeki tesisata uyumlu çalışma prensiplerine sahip olmalıdır.

Sizin İçin Hangi Davlumbaz Uygun?

Özel ihtiyaçlar ve mutfak dekorasyonu en iyi davlumbaz seçerken dikkat edilmesi gereken iki ana başlıktır. Doğru davlumbaz seçimiyle temizlik yükü azalır ve mutfak kökü kokulardan arınır. Sürgülü modeller yerden tasarruf gerektiren durumlarda, ada üniteler geniş metrekareli alanlarda tercih edilmelidir.

Davlumbaz fiyatları; model özellikleri, motor gücü, tasarım, teknik özellikler ve marka stratejilerine göre değişiklik gösterir.

Ultra sessiz yüksek çekiş gücüne sahip olan yeni nesil modeller, mutfak dekorasyonu üzerinde de gösterişli bir hava oluşturur. Homojen bir hava temizliği için metrekare büyüklüğüne göre yeterli motor gücüne sahip modeller tercih edilmelidir. Ocak üstüne yerleştirilen davlumbaz modelleri, pişen yemeğin kokusunu çekerek ortamdaki havanın temiz kalmasını sağlarken yağlı havanın dolaşımını da engeller.

 • Yeni nesil ankastre tercihler arasında olmazsa olmaz parçalar arasında yer alan modern görünüme sahip ürünler,
 • Sessiz çalışma özellikleriyle tercih sebebidir.

Küçük veya büyük mutfaklar için farklı çekim gücüne sahip olan modeller kullanılabilir. Ürün satın alma kararı verilmeden alan ölçüsünün doğru alınması, davlumbaz tavsiye rehberi okunmalı ve filtreleme özelliklerinin kontrol edilmesi önerilir. Kolay monte edilen modeller ve de monte edilerek temizlenen parçalar kullanıcı tercihleri üzerinden etkileyici rol oynar.

Davlumbaz Nedir? Nasıl Çalışır?

Ev veya iş yerinde pişen yemeğin kokusunu çekerek taze havanın ortama hâkim olmasını sağlayan aspiratör modelleri; marka, özellik ve kapasitelerine göre çok geniş bir yelpazede tüketici beğenisine sunulur.

Az, orta ve yüksek kademede çalışan aspiratör modelleri ışıklı veya ışıksız olabilir. Işıklı modeller yemek yapılma süresi boyunca ortamda aydınlanma sağlar. Kullanıldığı alana konfor katan ürünler, yaşam alanlarının kalitesini yukarıya çeker.

Davlumbaz Özellikleri ve Kullanım Alanları

Kullanım süresine bağlı olarak filtresi temizlenmesi veya değiştirilmesi gereken ürünler, zaman göstergeli ya da enerji tasarruflu olarak çok çeşitlidir.

 • Beyaz,
 • Gri ya da
 • Ankastre ürünlerde olduğu gibi siyah renklere sahip davlumbazlar, kokuyu filtrelerinde toplayarak dış ortama transfer ederler.

Belli aralıklarla temizlenen ürünler, daha uzun süreli olarak kullanılabilir. Bacalı modeller dolap içinden geçen bacaları sayesinde evin tasarım özelliklerini de bozmaz. Çekiş verimliliği yüksek olan ve doğru kullanılan ürünler yıllar boyunca ilk günkü kalitesini muhafaza eder. Siz de mutfağınızı yenilemek istiyorsanız işe davlumbaz tavsiye alarak başlayabilirsiniz.

Merve Tekinalp

Yazar: Merve Tekinalp

Uzun bir süre metin yazarlığı yaptıktan sonra kendi işini yapmaya karar veren Merve, her gün en iyi ürünleri sizler için bulmaya çalışmakta, bir şey satın almadan önce okumanız gereken rehberleri yazmaktadır.