En İyi 5 Ankastre - Ankastre Tavsiyeleri

Temmuz 2024

Ankastre Tavsiye Rehberi

Modern mutfak denince akla gelen en iyi ankastre setler, göz alıcı tasarımlara sahiptir. Mutfaktaki diğer aksesuarlar, yardımcı malzemeler ve dekorasyon uyum içinde kullanılan modeller, farklı renk seçenekleriyle dikkat çeker.

 • Beyaz rustik set
 • Siyah ankastre set
 • Beyaz cam 3'lü model
 • 3'lü Siyah düğmeli ankastre
 • Kristal beyaz alternatif
 • Kristal seri siyah cam üçlü set popüler tercihler arasında gösterilebilir.

Set üstü ocak, davlumbaz ve fırın olarak genelde 3 parçadan oluşan ankastreler cam, seramik ya da farklı malzemelerle tasarlanır. Gaz veya elektrikle çalışan ocaklar kolay kullanımlarıyla beğeni toplar.

Mutfak Konseptleriyle Uyumlu Ankastre Setler

Her zevke hitap eden ve farklı mutfak konseptleriyle uyumlu olarak kullanılan bir set satın almadan önce ankastre tavsiyesi alabilirsiniz. Mutfakların en önemli parçaları arasında yer alan aletler, lezzetli yemeklerin hazırlanmasına yardımcıdır.

 • Set üstü ocak
 • Davlumbaz ve
 • Fırından oluşan setler hemen her ihtiyacı karşılar.

Kompakt yapıya sahip modeller mutfaklarla uyumlu bir şekilde güven içinde kullanılır. Zengin marka çeşitliliğine sahip ürün grubunda uygun fiyatlı ikili setlere de yer verilmiştir.

Ankastre Set Markaları ve Fiyatları

Ankastre fırınlar set üstü ocakların altına yerleştirilebileceği gibi, mutfakta farklı bir alanda da değerlendirilebilir. Farklı ısı dereceleri, pişirme seçenekleri ve tel ızgaraları sayesinde lezzetli tariflerin denenebileceği fırınlar, sahip oldukları programlar sayesinde yeni tadımlar yapılmasına da olanak sağlar.

Set fiyatları; ürün özelliklerine, fonksiyonlarına, parça sayısına ve enerji sınıfına göre değişiklik gösterebilir.

Mutfaklara modern bir hava katarken dekorasyonu da tamamlayan en iyi ankastre setler, kompakt gövdeleri sayesinde daha az yer kaplar. Değiştirilme ihtiyacında tek tek de değiştirilebilen ürünler her türlü dekorasyonla uyum içinde kullanılabilir. Enerji verimliliği açısından bakıldığında üst seviyede olan modeller kullanıcılarının hayatına konfor katar.

Ankastre Set Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Yeni bir mutfak için ya da yenilenen bir mutfak için ankastre ürün satın almadan önce ölçüler hakkında yeterli bilgiye sahip olmak gerekir. İlk etapta tercihin ankastre ürünlerden yana kullanılması halinde normal beyaz eşyalara geçmek için komple tadilat yapılması gerekebilir.

 • Taşınırken yeni mutfağın ankastre ürünler uyumlu olup olmadığına
 • Davlumbazın diğer mobilyalarla birlikte kullanılıp kullanılamayacağına
 • Set içindeki çıkarılabilen parçaların temizlenme özelliklerine ve
 • Kullanıcılardan ankastre set tavsiyesi alarak en doğru marka ve model seçimi yapılabilir.

Görsel açıdan olduğu kadar kolay temizlenme özelliği açısından da tatmin edici olan ankastre ürünler, mutfağın şıklığını tamamlar.

Ankastre Setin Kurulumu Zor mu?

Mutfağa set satın almadan önce yer tespiti yapılmalı, gerekli olması halinde tesisat ihtiyacı giderilmelidir. Davlumbaz kurulumu için havalandırma sisteminin yerine dikkat etmek gerekir. Baca bağlatışının güvenli bir kullanım için yeterli olup olmadığı gözden geçirilmelidir.

Yerine sabitlenecek olan setlerin ilk kurulum aşamasında konusunda uzman teknik servislerden hizmet alınması tavsiye edilir.

Güvenli bağlantının ardından yine ilk kullanım yetkili kişi tarafından kontrol edilmeli, cihazlar sağlam ve garanti belgeli olarak ev sahibine teslim edilmelidir. Lezzetli yemekler pişirmek ve kalabalık misafirler ağırlamak isteyenlerin en büyük yardımcısı olan ankastre setler her an kullanıma hazırdır.

Ankastre ürünlerde sıklıkla kullanılan malzemeler arasında; inoks ve temperli cam teknolojileri sayılabilir.

Inoks teknolojileri; paslanma ve yıpranmaya karşı dayanıklıdır. Sert ve pürüzsüz yüzeye sahip olan malzemeler sayesinde yüzey kolayca temizlenir. Dekoratif bir görünüme sahip modeller mutfakla uyum sağlar. Inoks malzeme yüksek ısıya karşı maksimum korumalıdır.

Temperli cam teknolojileri; aynı kalınlıktaki camlara oranla 5 kat daha sağlamlaştırılmış olan temperli camlar, yüksek ısı ve kırılmaya dayanıklıdır. Bu malzemeler kırıldıklarında çok küçük parçalara ayrılır ve bu da önemli bir güvenlik önlemidir.

Siz de mutfakta geçireceğiniz zamana kalite ve konfor katmak istiyorsanız eskiyen dekorasyonunuzu ankastre tavsiyesi alarak yenileyebilirsiniz. Isıtma çekmecesi gibi yeni nesil teknolojilerle dikkat çeken modellere keyifli bir online sipariş ayrıcalığıyla oturduğunuz yerden sahip olabilirsiniz.

Merve Tekinalp

Yazar: Merve Tekinalp

Uzun bir süre metin yazarlığı yaptıktan sonra kendi işini yapmaya karar veren Merve, her gün en iyi ürünleri sizler için bulmaya çalışmakta, bir şey satın almadan önce okumanız gereken rehberleri yazmaktadır.