Steam İndirim Kodu

Ocak 2020

Steam İndirim Kataloğu

5 saat sonra bitecek.

17 Ocak 2020, Cuma günü faydalanabileceğiniz Steam ve diğer 304 markaya ait tüm indirimlerin derlendiği indirim kataloğu.

Steam Kampanyaları

Son geçerlilik tarihi marka tarafından belirtilmemiş.

Steam'e ait tüm güncel kampanyaların listelendiği Steam kampanya sayfasına gitmek için tıkla.

Steam Hakkında

Steam, Valve Corporation tarafından geliştirilen, ağırlıklı olarak video oyunları için hizmet sağlayan bir dijital dağıtım ve destek platformudur. Kullanıcıların, oyunlarını otomatik olarak güncelleyebilmelerini sağlayan platformda, arkadaş listeleri ve grupları aracılığı ile kullanıcılar sürekli olarak iletişimde kalabilmektedir. Ayrıca, sunmuş olduğu bulut depolama imkânı ile oyun içi ses ve sohbet işlevi gibi topluluk özellikleri sayesinde, Steam 2019 yılında kendi sektörünün öncülü olmaya devam etmekte olup, Türkiye’de eğlence kategorisinde Netflix ile birlikte kullanıcıların en çok tercih ettiği platformlardan birisidir. 2019 yılında Steam üzerinden oynanabilen en popüler oyunlar ise Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2, ve PUBG olarak da bilinen PlayerUnknown's Battlegrounds'dır.

Steam Ne Zaman Kuruldu?

Steam Platformu

Steam, Eylül 2003'te Half Life’ın da yapımcısı olan Valve'nin oyunlarına otomatik güncelleme sağlamanın bir yolu olarak, bağımsız bir yazılım istemcisi olarak piyasaya sürülmüş, daha sonradan üçüncü taraf yayıncıların oyunlarını içerecek şekilde genişletilmiştir. Günümüzde, video oyunlarının yanında, platformda tasarım yazılımları, oyun müzikleri, anime ve filmler gibi içerikler de sunulmaktadır.

Steam Hangi Platformları Destekliyor?

Steam PUBG

Başlangıçta sadece Windows işletim sistemlerini desteklese de, Steam zamanla macOS ve Linux sürümlerini de desteklemeye başlamıştır. 2010’lu yıllarda mobil platformların yaygınlaşması ile birlikte, iOS, Android ve Windows Phone da Steam tarafından desteklenmeye başlamıştır.

Başlangıçta sadece Windows işletim sistemlerinde kullanılmak üzere geliştirilmiş olsa da, macOS ve Linux sürümlerinde de çalışan; 2010’lu yıllar itibarıyla iOS, Android ve Windows Phone için de  yayınlandı. Platform ayrıca tasarım yazılımı, oyun müzikleri, anime ve filmler gibi küçük bir içerik seçeneği sunar.

Steam İndirimleri Nedir?

Steam Kampanyaları

Uzun yıllardır PC oyunları için en büyük dijital dağıtım platformu Steam’dir. 2017 yılın itibarıyla tüm dünyadaki bilgisayar oyunu satışlarının en az 5’te 1’inin gerçekleştiği platformda 4 milyar dolardan fazla satş yapıldığı düşünülmektedir. 90 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan platformun indirimleri de doğal olarak kullanıcıları tarafından oldukça sık aranmakta ve beklenmektedir.

Valve, geliştiriciler ve yayıncılarla birlikte, bazen bir yayıncı, tür veya tatil teması çerçevesinde oyunların indirimli olarak dağıtılmasını sağlamaktadır.

Steam İndirimleri Ne Zaman?

Steam Öne Çıkanlar

Steam indirimleri günlük ve haftalık olabilmektedir. Yıl içerisindeki Steam indirimleri genellikle tatil dönemlerinde ve mevsim geçişlerinde olmakta olup, en çok beklenen Steam indirimleri Black Friday ve Steam yaz tatili indirimleridir. 

Steam İndirimleri 2019 – Başlangıç ve Bitiş Tarihleri

  • Steam İlkbahar İndirimi: 2019 yılında gerçekleşmemiştir.
  • Steam Yaz İndirimi: 25 Haziran 2019 ile 9 Temmuz 2019 arasında gerçekleşmiştir.
  • Steam Cadılar Bayramı İndirimi: 28 Ekim 2019 ile 1 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleşmiştir.
  • Steam Black Friday İndirimi: 26 Kasım 2019 ile 3 Aralık 2019 tarihleri arasında gerçekleşecektir.
  • Steam Kış İndirimi: 19 Aralık 2019 ile 2 Ocak 2020 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

Steam Cüzdan Kodu Nedir?

Steam Gözat

Steam hediye kartları ve cüzdan kodları, D&R hediye kartı gibi, kendi Steam cüzdanınıza para yatırmanın veya arkadaşınıza ya da ailenizin üyelerine mükemmel oyunlar hediye etmenin kolay bir yoludur. Bu hediye kartları ve cüzdan kodları, oyun, yazılım ve Steam üzerinden satın alabileceğiniz diğer herhangi bir öğenin satın alınması için kullanılabilir.

Steam Cüzdan Kodu Nereden Alınır? 

Steam Hediye Kartları

Steam hediye kartları ve cüzdan kodlarını, dünya çapındaki birçok mağazada bulabilirsiniz. Türkiye’de Steam hediye kartı nereden alınıyor diye merak ediyorsanız, Perdigital veya Game Sultan gibi platformlardan bu kartları satın alabilirsiniz. Ayrıca Migros Sanal Market üzerinden de Steam cüzdan kodu satın alınabilmektedir. Bu hediye kartları ve cüzdan kartları, nereden satın alındıklarına bakılmaksızın, kullanımları karşılığında Steam cüzdanınızın para birimine dönüştürülmektedir.

Steam Cüzdan Kodu Nasıl Kullanılır?

Steam Cüzdan Kodu

Steam cüzdan kodunu kullanabilmek için, öncelikle olarak Steam hesabınız olmalıdır. Eğer arkadaşınıza Steam hediye kartı alıyorsanız, bu kişi Steam’de arkadaşınız olmalıdır. Arkadaşınız, hediyesini kabul ettiğinde, hediye kartı Steam cüzdanlarına gönderilmektedir.

Steam cüzdan kodunu kullanabilmek için, hesap sayfanızda, Steam cüzdanınıza para ekleyin yazısına basıp, ardından gelen kısımda “Bir Steam Cüzdan Kodu ya da Hediye Kartı Kullan” yazısına tıklamanız gerekir. Ardından karşılacağınız sayfada, Steam Cüzdan Kodu yazan kısmın altındaki kutucuğa sahip olduğunuz Steam cüzdan kodunu yazıp “Devam Et” butonuna basmanız gerekir. Bu işlemi tamamladığınızda Steam cüzdanınıza hediye kartının tanımlı olduğu miktarda bakiyeyi yüklemiş olursunuz.

İndirim Kataloğu

İndirim Kataloğu

Birçok markaya ait en güncel indirim kodu ve kampanyalar indirim kataloğu ile ayağına gelsin.