eBay İndirim Kodu

Ocak 2020

eBay İndirim Kataloğu

18 saat sonra bitecek.

28 Ocak 2020, Salı günü faydalanabileceğiniz eBay ve diğer 304 markaya ait tüm indirimlerin derlendiği indirim kataloğu.

Ebay 10 Dolar Altı Ürünler

Son geçerlilik tarihi marka tarafından belirtilmemiş.

Ebay'de en fazla 10 dolar ödeyerek satın alabileceğiniz en güzel ürünleri görmek için tıklayın.

eBay Kampanyaları

Son geçerlilik tarihi marka tarafından belirtilmemiş.

eBay'a ait tüm güncel kampanyaların listelendiği eBay kampanya sayfasına gitmek için tıkla.

eBay Hakkında

1995 sonbaharında Pierre Omidyar tarafından kurulmuş olan eBay, 2000 yılında teknoloji firmalarının NASDAQ'da büyük değer kaybı yaşadığı Dot-com balonu esnasında Amazon ile birlikte değer kaybetmemiş birkaç firmadan birisidir. Günümüzde milyarlarca dolarlık değeri ile dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden birisi olan firma, her geçen gün değer kazanmaktadır.

eBay Nedir?

eBay Nedir

eBay nedir sorusu ülkemizde de sıklıkla sorulmaktadır. eBay, California merkezli çok uluslu bir Amerikan şirketi olup, Trendyol gibi bir e-ticaret şirketidir. Web sitesi üzerinden hem işletmelerin de hem de herhangi bir bireyin satış yapabildiği platform, alım-satım işlemini oldukça kolaylaştırmaktadır. Dünya çapında alışverişin yapılabildiği internet sitesinde alım-satım yapmak için herhangi bir ücret ödenmemektedir. Ancak, ürünlerini satan kullanıcılar, sınırlı sayıda ücretsiz listeleme yaptıktan sonra, daha fazla listeleme yapabilmek için belirli bir ücret ödemek zorundadırlar.

Başlangıçta müzayede tarzında satışların olduğu eBay, zamanla websitesi geliştirilerek Hemen Al gibi özellikler eklenmiş, zaman ile eBay’in Stubhub gibi servisleri de satın alması ile etkinlik biletleri de satışa çıkarılmıştır. 2002 yılında PayPal’ı satın alan firma, uzunca bir süre PayPal’ı birincil ödeme biçimi olarak sunmuş, 2018’den itibaren PayPal’ın yerini Hollanda merkezli bir startup olan Adyen ile değişmiştir. 

Her kategoriden her çeşit ürünün satıldığı eBay’de, şaşırtıcı derecede özgün şeyler de satışa çıkarılmıştır. Hatta, daha önceden keşfedilmemiş deniz kestanesi türleri eBay üzerinden satışa çıkmıştır. Her ne kadar sitenin kurulduğu ilk yıllarda nelerin satıldığına dair engelleme yapılmamış olsa da, ilerleyen yıllarda site üzerinden sigara, alkol ve silahlara dair satışlar kısıtlanmış veya yasaklanmıştır. 

eBay Türkiye Nedir?

eBay Türkiye

2011 yılında Türkiye’nin en büyük internet sitelerinden birisi olan, sitemizde de GittiGidiyor indirim kodu sayfası aracılığı ile indirim ve kampanyalarına ulaşabileceğiniz GittiGidiyor’u satın almıştır. Firmanın eBay çatısının altına girmesi ile, GittiGidiyor, eBay Türkiye olmuş, logosuna da bir eBay şirketi olduğuna dair bir yazı eklemiştir.

eBay İndirim Kampanyaları

eBay İndirim Kampanyaları

Sınırlı sayıdaki ürünler için büyük kampanyaların olduğu eBay’de, her gün belirli ürünler için çeşitli indirimler yapılmakta, kimi zaman bu indirimler %90’a kadar varabilmektedir. Ayrıca bu alışverişlerde eBay indirim kodu da kullanabilirsiniz. Örneğin, Boyner indirim kodu yurt içi giyim alışverişleriniz için size yeterli gelmiyorsa, yurt dışından yapacağınız giyim alışverişlerinde bu kodları kullanabilirsiniz. 

Genellikle büyük eBay indirim kampanyalarını Black Friday zamanında, teknoloji ve moda ürünlerinde bulabilirsiniz. Her ne kadar yurt dışından Türkiye’ye cep telefonu getirmeniz mümkün olmasa da, eğer yurt dışında yaşıyorsanız, eBay’de cep telefonları için çeşitli indirimler bulabilirsiniz. Benzer şekilde laptopların, fotoğraf makinelerini ve televizyonları da indirimli olarak alabilirsiniz. Moda reyonu ise büyük eBay kampanyaları bulabileceğiniz bir başka kategori. En yeni ve en şık ürünleri indirimli olarak satın alabilirsiniz. 

eBay İndirim Kodu Nasıl Bulunur, Nasıl Kullanılır?

eBay İndirim Kodu

Genellikle satın almak istediğiniz ürünler için yapılan açık arttırmaları takip ederek indirimler bulabileceğiniz eBay’de indirim kodu fırsatları da mevcuttur. eBay indirim kodu fırsatları genellikle ayda üç kere yayımlanmakta ve yayımlandıktan sonra 1 ile 4 gün boyunca geçerli olabilmektedir. Öte yandan eBay indirim kuponu fırsatları çoğunlukla satıcılar tarafından sağlanmakta ve sadece belirli ürünler için geçerli olabilmektedir. Bu indirim kodları genellikle 5 dolar veya 20 dolarlık indirimler sağlamakta, en çok ev ve bahçe, teknoloji ve moda kategorilerinde geçerli olmaktadır.  

Herhangi biri tarafından  internette herkese açık biçimde yayınlanan promosyon kodlarının haricinde, belirli dönemlerde eBay kendi müşterilerine özel de indirim kodu yollayabilmektedir. Bu promosyon kodları ise sadece o kodun yollandığı müşteri tarafından kullanılabilir.

2019 yılında eBay indirim kodu fırsatından faydalanabilmek için izlemeniz gereken adımlar oldukça basittir. Ancak bu durum ile ilgili üzücü kısım ise, bu indirim kodlarından faydalanabilmek için Türkiye’den erişilemeyen PayPal ile ödeme yapmanız gerektiğidir. Eğer Türkiye’den PayPal’ı nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız, DigitalOcean indirim kodu fırsatından faydalanarak kendiniz için bir sunucu kiralayıp, OpenVPN kurulumu yapabilirsiniz. 

eBay promosyon kodu fırsatından faydalanabilmek için, öncelikle satın almak istediğiniz ürünleri sepetinize eklemeniz gerekir. Ürünleri sepetinize ekledikten sonra ödeme işlemine geçmeniz gerekmektedir. Siparişi gözden geçir sayfasında, PayPal ile ödeme seçeneğini seçmeniz, ardından da kupon kodunu girebileceğiniz kutucuğa sahip olduğunuz promosyon kodunu yazmanız gerekir. Bu kodu yazdıktan sonra indirimin sepetinize uygunlandığını göreceksiniz. Burada unutmamanız gereken husus ise, her bir kuponun tek kullanım için geçerli olduğu ve kuponların belirli sayıda olabileceğidir.

İndirim Kataloğu

İndirim Kataloğu

Birçok markaya ait en güncel indirim kodu ve kampanyalar indirim kataloğu ile ayağına gelsin.