Amazon Türkiye İndirim Kodu

Şubat 2020

Amazon Türkiye İndirim Kataloğu

11 saat sonra bitecek.

24 Şubat 2020, Pazartesi günü faydalanabileceğiniz Amazon Türkiye ve diğer 71 markaya ait tüm indirimlerin derlendiği indirim kataloğu.

Amazon Türkiye Ücretsiz Kargo Kampanyası

Son geçerlilik tarihi marka tarafından belirtilmemiş.

Amazon Türkiye'den yapacağınız 50 TL ve üzeri tüm alışverişlerinizde kargo bedava.

Amazon Türkiye Kampanyaları

Son geçerlilik tarihi marka tarafından belirtilmemiş.

Amazon Türkiye'ye ait tüm güncel kampanyaların listelendiği Amazon Türkiye kampanya sayfasına gitmek için tıkla.

Amazon Türkiye Hakkında

Seattle, ABD merkezli bir firma olan Amazon, Google, Apple ve Facebook ile birlikte dünyanın en büyük teknoloji firmalarından birisidir. Bünyesinde IMDb, Twitch, Goodreads, Souq.com, Zappos ve AbeBooks gibi çeşitli yan kuruluşları da barındıran firma, 5 Temmuz 1994’te Jeff Bezos tarafından kurulmuştur. Başlangıçta, Türkiye’de idefix gibi şirketlerin de yaptığı gibi, sadece kitap satmak amacı ile kurulan firma, zamanla elektronik, yazılım, oyun, mobilya, oyuncak ve mücevher satmaya başlamıştır. Günümüzde, Amazon Prime Video, Amazon Müzik, AWS gibi servisleri de olan firmanın Kindle gibi herkesin sahip olmak isteyebileceği kendine has ürünleri de mevcuttur.

Amazon Hangi Ülkelerde Var?

Amazon'un Olduğu Ülkeler

İlk olarak 1995 yılında ABD’de hizmet vermeye başlayan Amazon’un, Asya’da Çin, Hindistan, Japonya, Singapur ve Birleşik Arap Emirlikleri için; Avrupa’da Fransa, Almanya, İtalya, Hollanda, İspanya, Birleşik Krallık ve Türkiye için; Kuzey Amerika’da Kanada ve Meksika için; Güney Amerika’da Brezilya için; son olarak da Avustralya için farklı internet siteleri mevcuttur.

Amazon Türkiye Ne Zaman Açıldı?

Amazon Türkiye - Yeni Ürünler

Amazon Türkiye, Eylül 2018’de açılmıştır. Açıldığı günde büyük gündem yaratan Amazon Türkiye, Türkiye’nin en çok ziyaret edilen internet sitelerinden birisi olup, gerek müşteriye verdiği değerden, gerekse de sunmuş olduğu Amazon indirim kodu fırsatlarından ötürü Türk halkının sevgisini kazanmıştır. Amazon Türkiye’nin açılması ile rekabet artmış, Hepsiburada indirim kodu ve n11.com kampanya fırsatlarında da gözle görülür bir artış görülmüştür.

Amazon’dan Nasıl Alışveriş Yapılır?

Amazon Kurucusu - Jeff Bezos

Eğer, günümüzde yaşayan en zengin insanlardan biri olan Jeff Bezos'un kurduğu Amazon.com’dan alışveriş yapmak istiyorsanız, öncelikle Amazon.com’a üye olmanız gerekir. Amazon’a üye olduktan sonra, dilediğiniz ürünleri, eğer Türkiye’ye kargolanması hususunda bir problem yoksa, sepetinize ekleyebilir; devamında da Türkçe karakter kullanmadan yazmanız gereken adresinize getirtebilirsiniz. Amazon’un en iyi yaptığı şeylerden birisi gümrük işlemlerini sizin yerinize halletmek olduğu için, ürünlerinizin gümrüğe takılması durumunda bir işlem yapmanıza gerek kalmaz; ancak telefon gibi Türkiye’ye yurt dışından gümrük aracılığı ile sokmanızın mümkün olmadığı ürünler için bu durum geçerli değildir.

Amazon Türkiye’den alışveriş yapmak ise çok daha kolaydır. Dilediğiniz herhangi bir ürünü sepetinize ekleyip, Türkiye’nin herhangi bir şehrinde olan adresinize ürünlerinizi getirtebilirsiniz. Öte yandan, ürünleri satın alırken Amazon garantisi arıyorsanız, Amazon Türkiye’de satılan her bir ürünün Amazon.com.tr tarafından satılmadığına dikkat etmeniz gerekir. Bu yüzden, ürünleri satın alırken, ürünün kim tarafından satıldığını kontrol etmeniz faydanıza olacaktır. 

Son olarak, Amazon Türkiye’den alışveriş yapmadan önce, satın alacağınız ürünlerin diğer internet sitelerindeki fiyatlarını kontrol etmeniz, faydanıza olacaktır. Aynı ürünün Türkiye’deki alternatif internet sitelerindeki fiyatları farklı olmakta ve ürünler Trendyol indirim kodu gibi fırsatlarla birleştiğinde daha ucuza gelebilmektedir.

Amazon Türkiye Hangi Kargoyu Kullanıyor?

Amazon İngiltere Lojistik Birimi

2019 yılında tek bir kargo şirketi ile çalışmayan Amazon Türkiye, Türkiye’de daha çok MNG Kargo ve Aras Kargo ile çalışmakta olup, AGT ve Kolay Gelsin şirketleri ile iş birliği içerisindedir.

Amazon Türkiye Kargo Ücreti Ne Kadar?

Amazon Kargo

Kargo ücretlerinin teslimat yöntemine göre değiştiği Amazon Türkiye’de, 2019 yılında standart teslimat 4,90 TL, ekspres teslimat 7,90 TL, aynı gün teslimat ise 12,90 TL’dir. Teslimat sürelerinin şehrine göre değiştiği Amazon Türkiye’de, en hızlı teslimat İstanbul’da olmakta, İstanbul’u teslimat süresinde Ankara, Bursa ve İzmir izlemektedir.

Amazon Hediye Kartı Nedir?

Amazon Hediye Kartı

Amazon hediye kartı, genellikle Teknosa, Carrefoursa gibi mağazalarda satılan, sevdiklerinize de  hediye edebileceğiniz, sadece Amazon.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerde kullanabileceğiniz, TL bazlı ödeme yapabilmenize olanak sağlayan kartlardır. Bu kartları kullanmak için, fiş üzerindeki talep kodunu bulup, Amazon.com.tr hesabınızda Hediye Kartı Yükle öğesine tıklamanız, sonrasında talep kodunu girip Hesabınıza Yükleyin yazısına basmanız gerekir.

Amazon Türkiye İndirim Kampanyaları

Amazon Türkiye İndirimleri

Sıklıkla kampanya yapan, 2019 yılında Boyner kampanyaları ile birlikte Türkiye’nin çok sevdiği kampanyalara imza atmış olan Amazon.com.tr, her güne özel indirimli ürünler sunmaktadır. Günün fırsatları sayfasında ayakkabıdan bilgisayara, cep telefonundan kitaplara her kategoride kampanya yapan Amazon Türkiye, özellikle moda ve ev dekor ürünlerinde %50’ye varan indirimleri ile adından oldukça söz ettirmiştir.

Amazon Türkiye Black Friday 2019

Amazon Beklenen Cuma İndirimi

2018 yılında Black Friday kapsamında düzenlemiş olduğu Beklenen Cuma Fırsatları kampanyası ile adından oldukça söz ettirmiş olan Amazon Türkiye’nin Black Friday 2019 kapsamında da büyük indirimler yapması beklenmektedir. Geçtiğimiz yıl, tek bir günde indirim yapmaktansa Kara Cuma’nın denk geldiği tüm haftaya indirimlerini yayarak Beklenen Cuma’nın erken gelmesini sağlamış olan Amazon.com.tr, 2019 yılında 29 Kasım 2019’a denk gelecek olan indirim döneminde Amazon Türkiye Black Friday kampanyası ile yer alacaktır.

Amazon Siber Pazartesi İndirimi

Siber Pazartesi İndirimi

ABD’de Şükran Günü’nden sonraki pazartesiyi ifade etmek için kullanılan; birçok firmanın özellikle cep telefonu ve laptop gibi çeşitli teknoloji ürünlerinde büyük indirimler yaptığı Siber Pazartesi, Amazon’un da kampanya yaptığı bir alışveriş festivalidir. 2018 yılında “En İyi Pazartesi” adı ile Siber Pazartesi indirimi yapan Amazon.com.tr’nin 2019 Cyber Monday indirimi için 2 Aralık 2019’u bekleyin.

Amazon 11.11 İndirimi

Kasım ayındaki bir başka büyük indirim olan 11.11 indirimi, Amazon tarafından kampanyaların düzenlendiği bir başka etkinliktir. Her ne kadar Amazon her ülkede 11.11 indirimi kapsamında kampanya yapmasa da, geçtiğimiz yılda, ABD’de büyük indirimler yapmıştır. Amazon Türkiye’nin 11 Kasım’da indirim yapması durumunda, tüm Amazon 11.11 indirim fırsatlarını sayfamızda bulabilirsiniz.

Amazon Türkiye İndirim Kodu Nereye Yazılır?

Amazon İndirim Kodu

Amazon Türkiye indirim kodu fırsatından faydalanabilmek için öncelikle satın almak istediğiniz ürünleri sepetinize eklemeniz gerekir. Ürünleri sepetinize ekledikten sonra alışverişi tamamla butonuna bastığınızda ödeme sayfamasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada Hediye kartı ya da promosyon kodu ekle yazan kısma, sahip olduğunuz Amazon promosyon kodu ya da hediye kartının talep kodunu girip, Uygula butonuna basmanız gerekir. Bu işlemi tamamladıktan sonra, indirimin sepetinize tanımlandığını göreceksiniz.

İndirim Kataloğu

İndirim Kataloğu

Birçok markaya ait en güncel indirim kodu ve kampanyalar indirim kataloğu ile ayağına gelsin.