DigitalOcean Promosyon Kodu

Aralık 2019

DigitalOcean İndirim Kataloğu

17 dakika sonra bitecek.

11 Aralık 2019, Çarşamba günü faydalanabileceğiniz DigitalOcean ve diğer 305 markaya ait tüm indirimlerin derlendiği indirim kataloğu.

$10 DigitalOcean Promosyon Kodu

Eklenme Tarihi: 10 ay önce

Son geçerlilik tarihi marka tarafından belirtilmemiş.

10 dolarlık indirim sağlayan DigitalOcean promosyon kodu.

$10 DigitalOcean İndirim Kampanyası

Son geçerlilik tarihi marka tarafından belirtilmemiş.

Bu adrese tıklayarak DigitalOcean'a ilk defa kayıt olan herkes, DigitalOcean'da kullanabileceği 10 dolar kazanıyor.

DigitalOcean Kampanyaları

Son geçerlilik tarihi marka tarafından belirtilmemiş.

DigitalOcean'a ait tüm güncel kampanyaların listelendiği DigitalOcean kampanya sayfasına gitmek için tıkla.

DigitalOcean Hakkında

DigitalOcean, New York merkezli, dünya çapında birçok veri merkezine sahip, bulut tabanlı altyapı sağlayıcı firmadır. Uygun fiyatları ve gelişmiş arayüzü ile diğer VPS sağlayıcılarına kıyasla daha çok tercih edilen DigitalOcean, 2019 yılı itibariyle dünyanın en büyük 3 hosting sağlayıcı firmasından birisidir.

DigitalOcean Nedir?

DigitalOcean Nedir

2012 yılında kurulan DigitalOcean, 2013 yılında sağlamış olduğu SSD bazlı sanal makineler ile sektörün en çok dikkat çeken firmalarından birisi haline gelmiştir. TechCrunch ve Hacker News’de firma hakkında çıkan olumlu yazıların ardından ciddi bir popülariteye ulaşan DigitalOcean, yine 2013 yılında Avrupa’daki ilk veri merkezini Amsterdam’da açmıştır. 2014 yılında Singapur ve Londra veri merkezleri ile bulut çözümlerinde gittikçe en çok tercih edilen firmalardan birisi haline gelen Amerika merkezli şirket, 2015 ve 2016 yıllarında açmış olduğu Toronto ve Bangalor veri merkezleri ile diğer VPS sağlayıcılarının ulaşmış olduğu yerlerin birçoğuna ulaşmış, 200 milyon dolardan fazla yatırım almıştır. DigitalOcean’ın bu döneme kadar yaşadığı tek olumsuzluk ise İran ve Rusya’da erişiminin kısıtlanması olmuştur.

DigitalOcean Avantajları

DigitalOcean Avantajları

DigitalOcean, Türkçeye paylaşımlı özel sunucu şeklinde çevrilmiş olan, aynı donanım üzerinde, ortak işlemci ve ortam RAM ile çalışan, ancak birbirinden bağımsız sistemler olan VPS (Virtual Private Server) sunucuları ile hizmet vermektedir. DigitalOcean tarafından Droplet olarak adlandırılan bu sunucular, diğer birçok firmaya göre oldukça uygun fiyatlara sahip olup, DigitalOcean’ın sıklıkla tercih edilmesini sağlamaktadır. 

2019 yılında DigitalOcean’ın en ucuz paketi aylık 5 dolar olup, tek CPU, 1 GB Ram ve 25 GB SSD Disk alanı ile 1 TB transfer imkanı sağlamaktadır. En pahalı DigitalOcean paketi ise aylık 960 dolar olup, 32 farklı CPU, 192 GB RAM ve 3.840 GB’lık SSD diski ve 12 TB transfer imkanı sağlamaktadır. Ayrıca bu standart dropletlerin haricinde DO’nun CPU optimizeli dropletleri de mevcut olup, bu dropletler aracılığı ile makine öğrenmesi ve yapay zeka çalışanlar için ideal sanal makineler sağlamaktadır.

Ubuntu, CentOS, Debian, Fedora veya FreeBSD gibi Linux işletim sistemleri ile kurulumu yapılan DigitalOcean dropletleri, herhangi bir yönetici paneli ya da benzeri başka bir yazılım ile gelmemekte olup, erişimleri SSH ile güvenli biçimde sağlanmaktadır. Öte yandan, dileyen kullanıcılar, kurulum esnasında WordPress, Ruby on Rails, Node.js, LAMP, MongoDB, Docker, Django kurulumlarını tek tuş ile droplet oluştururken yapabilmektedirler. Bu modüllerden birisini seçerek droplet kurulumu yapan kullanıcılar için firewall ve veritabanı gibi ayarlaması zaman alabilecek şeyler de DigitalOcean tarafından otomatik olarak sağlanmaktadır.

Kimler Ne Amaçla DigitalOcean Kullanıyor?

DigitalOcean Kullanıcıları

DigitalOcean kullanım alanları çeşitlilik göstermektedir. Örneğin İngiltere merkezli reklam şirketi olan Content Ignite ile Amerika merkezli B2B şirketi OBO web uygulamaları için DigitalOcean’ı tercih etmişlerdir. Influxdb, io ve rockerbox gibi şirketler ise DO’yu makine öğrenmesi ve yapay zeka uygulamaları için tercih etmektedirler. Compose, Ghost, nodebb ve reclaim hosting firmaları ise hizmet barındırma için kullanmaktadırlar. Son olarak, jQuery, Able Few ve Crowd Content gibi firmalar internet sitelerini DigitalOcean sunucularından barındırmaktadır.

Türkiye’de genellikle DigitalOcean kullanımı ise internet sitelerini barındırmak, email sunucusu kurmak ve VPN kurmak üzerinedir. Bu internet sitesi de dahil birçok internet sitesi DigitalOcean’ı kullanarak, ziyaretçilerine hızlı sonuçlar döndüren bir altyapı sunmaktadır. Diğer taraftan Türk kullanıcıların sıklıkla VPN kurulumu için tercih ettiği DigitalOcean sayesinde, aylık 5 dolara kendi VPN sunucunuzu kurabilirsiniz. Eğer bunu nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız Ubuntu sunucularda DigitalOcean VPN kurulumu adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

DigitalOcean Alternatifleri

DigitalOcean Veri Merkezleri

Diğer birçok şeyde de olduğu gibi, VPS sektöründe de birçok alternatif mevcuttur. DigitalOcean’a 2019 yılında en büyük rakipler Amazon Web Services (AWS), Vultr, Linode, Cloudways, Bluehost ve Dreamhost ve Türkiye'de de sıklıkla tercih edilen, sitemizden bulacağınız GoDaddy indirim kodu ile büyük indirimler elde edebileceğiniz GoDaddy ve Türkiye'de oldukça fazla kullanıcısı olan Natro'dur.

DigitalOcean Promosyon Kodu Nasıl Bulunur, Nasıl Kullanılır?

DigitalOcean Promosyon Kodu

DigitalOcean, yeni üyelere ve öğrencilere yönelik büyük avantajlar sağlamaktadır. Bu sayfadan ulaşabileceğiniz DigitalOcean promosyonuna tıkladıktan sonra DigitalOcean'a üye olmanız durumunda anında 10 dolar indirim kazanırsınız. Ayrıca, eğer öğrenciyseniz Github’ın DigitalOcean ile birlikte ortaklaşa sağlamış olduğu Github eğitim paketi ile ekstra 50 dolarlık indirim kazanabilir, toplam 60 dolarlık DigitalOcean indirimi ile 1 yıllık sunucu masraflarınızı bedavaya getirebilirsiniz.

50 dolarlık indirimi hesabınıza tanımlamak için, Github üzerinden edu uzantılı email adresinizle eğitim paketine kayıt olduktan sonra sonra, DigitalOcean kampanyasına tıklayıp, oradan DigitalOcean promo kodunu almanız gerekir. Digital Ocean promosyon kodunu kullanmak için ise, DO internet sitesinde hesabınıza giriş yaptıktan sonra, Billing kısmında Promo Code alanına Github'ın size vereceği kodu yapıştırıp, Apply Code butonuna basmanız gerekmektedir. 

Tüm bu işlemleri takip etmeniz durumunda, hesabınıza tanımlanmış 60 dolar olduğunu göreceksiniz.

İndirim Kataloğu

İndirim Kataloğu

Birçok markaya ait en güncel indirim kodu ve kampanyalar indirim kataloğu ile ayağına gelsin.